ERJT08J100V Panasonic
ERJT08J100V Images
Please contact us for more photos of ERJT08J100V
Part Number ERJT08J100V
Manufacturer Panasonic
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 1206 10 Ohm 5% 1 3W \u00b1200ppm \u00b0C Molded SMD SMD Punched Carrier T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level ERJT08J100V
Datasheet download ERJT08J100V.pdf
Request Quotation for ERJT08J100V
ERJT08J100V Specifications
Part Number ERJT08J100V
Resistance Value 10 Ohm
Temperature Coefficient ±200 ppm/°C
Max Processing Temp 260
Rad Hard No
Tolerance 5 %
Case Style Molded
Case Size 1206
Mounting Surface Mount
Product Dimensions 3.2 x 1.6 x 0.6 mm
Lead Finish Tin
Operating Temperature -55 to 155 °C
Product Depth 1.6 mm
Product Height 0.6 mm
Product Length 3.2 mm