CRCW12065K11FKEA Vishay
CRCW12065K11FKEA Images
Please contact us for more photos of CRCW12065K11FKEA
Part Number CRCW12065K11FKEA
Manufacturer Vishay
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 1206 5.11K Ohm 1% 1 4W \u00b1100ppm \u00b0C Molded SMD SMD Paper T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level CRCW12065K11FKEA
Datasheet download CRCW12065K11FKEA.pdf
Request Quotation for CRCW12065K11FKEA
CRCW12065K11FKEA Specifications
Part Number CRCW12065K11FKEA
Mounting Surface Mount
Resistance Value 5.11 kOhm
Lead Finish Tin
Power Rating 0.25 W
Temperature Coefficient ±100 ppm/°C
Operating Temperature -55 to 155 °C
Tolerance 1 %
MSL Level 1
Product Dimensions 3.2 x 1.6 x 0.55 mm
Case Size 1206
Product Depth 1.6 mm
Product Height 0.55 mm
Product Length 3.2 mm