MCR01MZPD4702 ROHM
MCR01MZPD4702 Images
Please contact us for more photos of MCR01MZPD4702
Part Number MCR01MZPD4702
Manufacturer ROHM
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 0402 47K Ohm 0.5% 1 16W \u00b150ppm \u00b0C Molded SMD Paper T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level MCR01MZPD4702
Datasheet download MCR01MZPD4702.pdf
Request Quotation for MCR01MZPD4702
MCR01MZPD4702 Specifications
Part Number MCR01MZPD4702
Supplier Package 0402
Type Thick Film
Pin Count 2
Rad Hard No
Case Style Molded
Termination Style Wraparound
Package Dimensions 1 x 0.5 x 0.35 mm
Tolerance 0.5 %
Resistance Value 47 kOhm
Case Size 0402
Mounting Surface Mount
Temperature Coefficient ±50 ppm/°C
Operating Temperature -55 to 155 °C
Maximum Processing Temperature 260 °C
Lead Finish Tin Over Nickel
Product Depth 0.5 mm
Product Height 0.35 mm
Product Length 1 mm