MMU01020C6800FB300 Vishay
MMU01020C6800FB300 Images
Please contact us for more photos of MMU01020C6800FB300
Part Number MMU01020C6800FB300
Manufacturer Vishay
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thin Film 0102(0805) 680 Ohm 1% 1 5W \u00b150ppm \u00b0C Conformal Melf SMD Blister T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level MMU01020C6800FB300
Datasheet download MMU01020C6800FB300.pdf
Request Quotation for MMU01020C6800FB300
MMU01020C6800FB300 Specifications
Part Number MMU01020C6800FB300
Product Dimensions 2.2 mm
Mounting Surface Mount
Power Rating 0.2 W
Resistance Value 680 Ohm
Lead Finish Tin
Operating Temperature -55 to 125 °C
Tolerance 1 %
Temperature Coefficient ±50 ppm/°C
Product Diameter 1.1 mm
Product Length 2.2 mm
Product Weight 8 mg
Replacement Part Number PART-MMU01020C6800FB300
Weight Contact us
Country of Origin -
Related parts for MMU01020C6800FB300
Image Part Number and Brand Brief Description and PDF Datasheet
TE Connectivity
Res Thick Film 2512 33 Ohm 5% 1W \u00b1200ppm \u00b0C Molded SMD T R