| Part Number | ERJT08J4R7V |
|---|---|
| Manufacturer | Panasonic |
| Quantity in stock | 750860 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Res Thick Film 1206 4.7 Ohm 5% 1 3W -100ppm \u00b0C to 600ppm \u00b0C Molded SMD SMD Punched Carrier T R |
| Category | Resistor |
| Family | Resistor Fixed Single-Surface Mount |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | ERJT08J4R7V |
| Datasheet download |
| Part Number | ERJT08J4R7V |
|---|---|
| Case Style | Molded |
| Max Processing Temp | 260 |
| Rad Hard | No |
| Tolerance | 5 % |
| Case Size | 1206 |
| Power Rating | 0.33 W |
| Temperature Coefficient | -100 to 600 ppm/°C |
| Mounting | Surface Mount |
| Product Dimensions | 3.2 x 1.6 x 0.6 mm |
| Lead Finish | Tin |
| Operating Temperature | -55 to 155 °C |
| Resistance Value | 4.7 Ohm |
| Product Depth | 1.6 mm |
| Product Height | 0.6 mm |
| Product Length | 3.2 mm |
| Product Weight | 10 mg |
| Replacement Part Number | PART-ERJT08J4R7V |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
ROHM | Res Thick Film 2010 1 Ohm 5% 1 2W -350ppm \u00b0C to 500ppm \u00b0C Molded SMD Embossed T R Download PDF datasheet for MCR50JZHJ1R0.pdf |
|
Panasonic | Res Thick Film 0201 191K Ohm 1% 1 20W \u00b1200ppm \u00b0C Molded SMD SMD Pressed Carrier T R Download PDF datasheet for ERJ1GEF1913C.pdf |
|
Vishay | RES METAL STRP 2816 47M OHM 1% 2W 75PPM C SMD Download PDF datasheet for WSL2816R0470FEH.pdf |
|
Bourns | Res Thick Film 0603 300K Ohm 5% 1 10W \u00b1200ppm \u00b0C Molded SMD SMD Paper Tape on Plastic Reel Download PDF datasheet for CR0603-JW-304ELF.pdf |
|
Vishay | Res Thick Film 0603 3.3M Ohm 5% 1 10W \u00b1200ppm \u00b0C Molded SMD Paper T R Download PDF datasheet for CRCW06033M30JNEAC.pdf |
|
Vishay | Res Thick Film 0603 1K Ohm 1% 1 10W \u00b1100ppm \u00b0C Molded SMD SMD Paper T R Download PDF datasheet for RCA06031K00FKEA.pdf |
|
Panasonic | Res Thick Film 0805 180 Ohm 1% 1 8W \u00b1100ppm \u00b0C Molded SMD Punched Carrier T R Download PDF datasheet for ERJ6ENF1800V.pdf |
|
Vishay | Res Thick Film 1206 390 Ohm 5% 1 4W \u00b1200ppm \u00b0C Molded SMD Paper T R Download PDF datasheet for CRCW1206390RJNEAIF.pdf |
|
Panasonic | Res Thick Film 0402 680 Ohm 5% 1 10W \u00b1200ppm \u00b0C Molded SMD SMD Punched Carrier T R Download PDF datasheet for ERJS02J681X.pdf |
|
Vishay | Res Thick Film 0805 0.51 Ohm 5% 1 8W \u00b1200ppm \u00b0C Molded SMD SMD Paper T R Download PDF datasheet for RCWL0805R510JNEA.pdf |