ERJT08J6R8V Panasonic
ERJT08J6R8V Images
Please contact us for more photos of ERJT08J6R8V
Part Number ERJT08J6R8V
Manufacturer Panasonic
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 1206 6.8 Ohm 5% 1 3W -100ppm \u00b0C to 600ppm \u00b0C Molded SMD SMD Punched Carrier T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level ERJT08J6R8V
Datasheet download ERJT08J6R8V.pdf
Request Quotation for ERJT08J6R8V
ERJT08J6R8V Specifications
Part Number ERJT08J6R8V
Case Size 1206
Resistance Value 6.8 Ohm
Tolerance 5 %
Case Style Molded
Temperature Coefficient -100 to 600 ppm/°C
Mounting Surface Mount
Lead Finish Tin
Product Dimensions 3.2 x 1.6 x 0.6 mm
Operating Temperature -55 to 155 °C
Product Depth 1.6 mm
Product Height 0.6 mm
Product Length 3.2 mm