ERJU01F1803C Panasonic
ERJU01F1803C Images
Please contact us for more photos of ERJU01F1803C
Part Number ERJU01F1803C
Manufacturer Panasonic
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 0201 180K Ohm 1% 1 20W \u00b1200ppm \u00b0C Molded SMD Pressed Paper T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level ERJU01F1803C
Datasheet download ERJU01F1803C.pdf
Request Quotation for ERJU01F1803C
ERJU01F1803C Specifications
Part Number ERJU01F1803C
Resistance Value 180 kOhm
Mounting Surface Mount
Power Rating 0.05 W
Case Size 0201
Supplier Package 0201
Lead Finish Tin
Operating Temperature -55 to 155 °C
Tolerance 1 %
Product Dimensions 0.6 x 0.3 x 0.23
Rad Hard No
Temperature Coefficient ±200 ppm/°C
Max Processing Temp 260
Termination Style Wraparound
Product Depth 0.3 mm
Product Height 0.23 mm
Product Length 0.6 mm