MCR10EZPF1103 ROHM
MCR10EZPF1103 Images
Please contact us for more photos of MCR10EZPF1103
Part Number MCR10EZPF1103
Manufacturer ROHM
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 0805 110K Ohm 1% 1 8W \u00b1100ppm \u00b0C Molded SMD Paper T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level MCR10EZPF1103
Datasheet download MCR10EZPF1103.pdf
Request Quotation for MCR10EZPF1103
MCR10EZPF1103 Specifications
Part Number MCR10EZPF1103
Type Thick Film
Maximum Processing Temperature 260 °C
Rad Hard No
Case Style Molded
Supplier Package 0805
Pin Count 2
Termination Style Wraparound
Operating Temperature -55 to 155 °C
Temperature Coefficient ±100 ppm/°C
Tolerance 1 %
Package Dimensions 2 x 1.25 x 0.55 mm
Mounting Surface Mount
Case Size 0805
Resistance Value 110 kOhm
Lead Finish Tin Over Nickel
Product Depth 1.25 mm
Product Height 0.55 mm
Product Length 2 mm