PTN2512E22R1BST1 Vishay
PTN2512E22R1BST1 Images
Please contact us for more photos of PTN2512E22R1BST1
Part Number PTN2512E22R1BST1
Manufacturer Vishay
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thin Film 2512 22.1Ohm 0.1% 2W \u00b125ppm \u00b0C Molded SMD T R
Category Resistor
Family Resistor Fixed Single-Surface Mount
ROHS Compliant Yes
MSL Level PTN2512E22R1BST1
Datasheet download PTN2512E22R1BST1.pdf
Request Quotation for PTN2512E22R1BST1
PTN2512E22R1BST1 Specifications
Part Number PTN2512E22R1BST1
Pin Count 2
Supplier Package 2512
Case Size 2512
Resistance Value 22.1 Ohm
Termination Style Wraparound
Package Type SMD
Case Style Molded
Power Rating 2 W
Lead Finish Matte Tin
Package Dimensions 6.57 x 3.15 x 0.84 mm
Mounting Surface Mount
Rad Hard No
Tolerance 0.1 %
Operating Temperature -55 to 155 °C
Military Standard MIL-PRF-55342
Type Thin Film
Temperature Coefficient ±25 ppm/°C
Product Depth 3.15 mm
Product Height 0.838 mm
Product Length 6.57 mm