ERJU01F2000C Panasonic
ERJU01F2000C Images
Please contact us for more photos of ERJU01F2000C
Part Number ERJU01F2000C
Manufacturer Panasonic
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 0201 200 Ohm 1% 1 20W \u00b1200ppm \u00b0C Molded SMD Pressed Paper T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level ERJU01F2000C
Datasheet download ERJU01F2000C.pdf
Request Quotation for ERJU01F2000C
ERJU01F2000C Specifications
Part Number ERJU01F2000C
Rad Hard No
Temperature Coefficient ±200 ppm/°C
Mounting Surface Mount
Resistance Value 200 Ohm
Power Rating 0.05 W
Tolerance 1 %
Supplier Package 0201
Operating Temperature -55 to 155 °C
Product Depth 0.3 mm
Product Height 0.23 mm
Product Length 0.6 mm