ERJU01F3572C Panasonic
ERJU01F3572C Images
Please contact us for more photos of ERJU01F3572C
Part Number ERJU01F3572C
Manufacturer Panasonic
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 0201 35.7K Ohm 1% 1 20W \u00b1100ppm \u00b0C Molded SMD Pressed Carrier T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level ERJU01F3572C
Datasheet download ERJU01F3572C.pdf
Request Quotation for ERJU01F3572C
ERJU01F3572C Specifications
Part Number ERJU01F3572C
Lead Finish Tin
Operating Temperature -55 to 125 °C
Resistance Value 35.7 kOhm
Product Dimensions 0.6 x 0.3 x 0.23
Power Rating 0.05 W
Tolerance 1 %
Temperature Coefficient ±100 ppm/°C
Termination Style Wraparound
Product Depth 0.3 mm
Product Height 0.23 mm
Product Length 0.6 mm