ERJU01F5100C Panasonic
ERJU01F5100C Images
Please contact us for more photos of ERJU01F5100C
Part Number ERJU01F5100C
Manufacturer Panasonic
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 0201 510 Ohm 1% 1 20W \u00b1200ppm \u00b0C Molded SMD Pressed Paper T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level ERJU01F5100C
Datasheet download ERJU01F5100C.pdf
Request Quotation for ERJU01F5100C
ERJU01F5100C Specifications
Part Number ERJU01F5100C
Mounting Surface Mount
Operating Temperature -55 to 155 °C
Lead Finish Tin
Tolerance 1 %
Case Size 0201
Product Dimensions 0.6 x 0.3 x 0.23
Power Rating 0.05 W
Supplier Package 0201
Temperature Coefficient ±200 ppm/°C
Rad Hard No
Resistance Value 510 Ohm
Termination Style Wraparound
Product Depth 0.3 mm
Product Height 0.23 mm
Product Length 0.6 mm