MCR006YLPJ105 ROHM
MCR006YLPJ105 Images
Please contact us for more photos of MCR006YLPJ105
Part Number MCR006YLPJ105
Manufacturer ROHM
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 0201 1M Ohm 5% 1 20W \u00b1250ppm \u00b0C Molded SMD Paper T R
Category Resistor
Family Resistor Fixed Single-Surface Mount
ROHS Compliant Yes
MSL Level MCR006YLPJ105
Datasheet download MCR006YLPJ105.pdf
Request Quotation for MCR006YLPJ105
MCR006YLPJ105 Specifications
Part Number MCR006YLPJ105
Temperature Coefficient ±250 ppm/°C
Case Size 0201
Resistance Value 1 MOhm
Mounting Surface Mount
Operating Temperature -55 to 155 °C
Packaging Paper Tape and Reel
Termination Style Wraparound
Family MCR006
Lead Free Yes
Tolerance 5 %
Rad Hard No
Case Style Molded
Type Thick Film
Product Depth 0.3 mm
Product Height 0.23 mm
Product Length 0.6 mm