MMU01020C5602FB300 Vishay
MMU01020C5602FB300 Images
Please contact us for more photos of MMU01020C5602FB300
Part Number MMU01020C5602FB300
Manufacturer Vishay
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thin Film 0102(0805) 56K Ohm 1% 1 5W \u00b150ppm \u00b0C Conformal Melf SMD Blister T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level MMU01020C5602FB300
Datasheet download MMU01020C5602FB300.pdf
Request Quotation for MMU01020C5602FB300
MMU01020C5602FB300 Specifications
Part Number MMU01020C5602FB300
Product Dimensions 2.2 mm
Case Style Conformal
Resistance Value 56 kOhm
Mounting Surface Mount
Power Rating 0.2 W
Lead Finish Tin
Operating Temperature -55 to 125 °C
Tolerance 1 %
Temperature Coefficient ±50 ppm/°C
Product Diameter 1.1 mm
Product Length 2.2 mm