ERJ6RSJR12V Panasonic
ERJ6RSJR12V Images
Please contact us for more photos of ERJ6RSJR12V
Part Number ERJ6RSJR12V
Manufacturer Panasonic
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 0805 0.12 Ohm 5% 1 8W \u00b1250ppm \u00b0C Molded SMD SMD Punched Carrier T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level ERJ6RSJR12V
Datasheet download ERJ6RSJR12V.pdf
Request Quotation for ERJ6RSJR12V
ERJ6RSJR12V Specifications
Part Number ERJ6RSJR12V
Case Size 0805
Tolerance 5 %
Resistance Value 120 MOhm
Temperature Coefficient ±250 ppm/°C
Max Processing Temp 260
Rad Hard No
Operating Temperature -55 to 125 °C
Lead Finish Tin
Power Rating 0.125 W
Product Dimensions 2 x 1.25 x 0.6 mm
Product Depth 1.25 mm
Product Height 0.6 mm
Product Length 2 mm