MCR18EZPJ473 ROHM
MCR18EZPJ473 Images
Please contact us for more photos of MCR18EZPJ473
Part Number MCR18EZPJ473
Manufacturer ROHM
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 1206 47K Ohm 5% 1 4W \u00b1200ppm \u00b0C Molded SMD SMD Paper T R
Category Resistor
Family Resistor Fixed Single-Surface Mount
ROHS Compliant Yes
MSL Level MCR18EZPJ473
Datasheet download MCR18EZPJ473.pdf
Request Quotation for MCR18EZPJ473
MCR18EZPJ473 Specifications
Part Number MCR18EZPJ473
Product Dimensions 3.2 x 1.6 x 0.55 mm
Temperature Coefficient ±200 ppm/°C
Tolerance 5 %
Rad Hard No
Case Style Molded
Case Size 1206
Lead Finish Matte Tin
Mounting Surface Mount
Max Processing Temp 260|265
Operating Temperature -55 to 155 °C
Power Rating 0.25 W
Resistance Value 47 kOhm
Product Depth 1.6 mm
Product Height 0.55 mm
Product Length 3.2 mm