NTR06B2431CTRF NIC Components
NTR06B2431CTRF Images
Please contact us for more photos of NTR06B2431CTRF
Part Number NTR06B2431CTRF
Manufacturer NIC Components
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thin Film 0603 2.43K Ohm 0.1% 1 16W \u00b125ppm \u00b0C Molded SMD SMD Paper T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level NTR06B2431CTRF
Datasheet download NTR06B2431CTRF.pdf
Request Quotation for NTR06B2431CTRF
NTR06B2431CTRF Specifications
Part Number NTR06B2431CTRF
Resistance Value 2.43 kOhm
Tolerance 0.1 %
Temperature Coefficient ±25 ppm/°C
Max Processing Temp 260
Product Dimensions 1.55 x 0.8 x 0.45 mm
Case Size 0603
Case Style Molded
Lead Finish Matte Tin
Power Rating 0.0625 W
MSL Level 1
Operating Temperature -55 to 155 °C
Product Depth 0.8 mm
Product Height 0.45 mm
Product Length 1.55 mm