MCR10EZPF1000 ROHM
MCR10EZPF1000 Images
Please contact us for more photos of MCR10EZPF1000
Part Number MCR10EZPF1000
Manufacturer ROHM
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 0805 100 Ohm 1% 1 8W \u00b1100ppm \u00b0C Molded SMD SMD Paper T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level MCR10EZPF1000
Datasheet download MCR10EZPF1000.pdf
Request Quotation for MCR10EZPF1000
MCR10EZPF1000 Specifications
Part Number MCR10EZPF1000
Mounting Surface Mount
Product Dimensions 2 x 1.25 x 0.55 mm
Power Rating 0.125 W
Max Processing Temp 260|265
Case Size 0805
Operating Temperature -55 to 155 °C
Tolerance 1 %
Package Type SMD
Temperature Coefficient ±100 ppm/°C
Lead Finish Tin
Military Standard
Failure Rate
Type Thick Film
Resistance Value 100 Ohm
Product Depth 1.25 mm
Product Height 0.55 mm
Product Length 2 mm