ERJU01F5102C Panasonic
ERJU01F5102C Images
Please contact us for more photos of ERJU01F5102C
Part Number ERJU01F5102C
Manufacturer Panasonic
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 0201 51K Ohm 1% 1 20W \u00b1200ppm \u00b0C Molded SMD Pressed Paper T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level ERJU01F5102C
Datasheet download ERJU01F5102C.pdf
Request Quotation for ERJU01F5102C
ERJU01F5102C Specifications
Part Number ERJU01F5102C
Mounting Surface Mount
Supplier Package 0201
Power Rating 0.05 W
Tolerance 1 %
Lead Finish Tin
Resistance Value 51 kOhm
Operating Temperature -55 to 125 °C
Rad Hard No
Temperature Coefficient ±200 ppm/°C
Max Processing Temp 260
Termination Style Wraparound
Product Depth 0.3 mm
Product Height 0.23 mm
Product Length 0.6 mm