MCR01MZPD1000 ROHM
MCR01MZPD1000 Images
Please contact us for more photos of MCR01MZPD1000
Part Number MCR01MZPD1000
Manufacturer ROHM
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 0402 100 Ohm 0.5% 1 16W \u00b150ppm \u00b0C Molded SMD SMD Paper T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level MCR01MZPD1000
Datasheet download MCR01MZPD1000.pdf
Request Quotation for MCR01MZPD1000
MCR01MZPD1000 Specifications
Part Number MCR01MZPD1000
Tolerance 0.5 %
Mounting Surface Mount
Case Size 0402
Temperature Coefficient ±50 ppm/°C
Operating Temperature -55 to 155 °C
Package Type SMD
Power Rating 0.0625 W
Military Standard
Failure Rate
Case Style Molded
Resistance Value 100 Ohm
Rad Hard No
Product Dimensions 1 x 0.5 x 0.35 mm
Type Thick Film
Product Depth 0.5 mm
Product Height 0.35 mm
Product Length 1 mm