ERJU01J121C Panasonic
ERJU01J121C Images
Please contact us for more photos of ERJU01J121C
Part Number ERJU01J121C
Manufacturer Panasonic
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 0201 120 Ohm 5% 1 20W \u00b1200ppm \u00b0C Molded SMD SMD Pressed Carrier T R
Category Resistor
Family Resistor Fixed Single-Surface Mount
ROHS Compliant Yes
MSL Level ERJU01J121C
Datasheet download ERJU01J121C.pdf
Request Quotation for ERJU01J121C
ERJU01J121C Specifications
Part Number ERJU01J121C
Tolerance 5 %
Temperature Coefficient ±200 ppm/°C
Rad Hard No
Case Style Molded
Max Processing Temp 260
Product Dimensions 0.6 x 0.3 x 0.23 mm
Case Size 0201
Mounting Surface Mount
Resistance Value 120 Ohm
Power Rating 0.05 W
Lead Finish Tin
Operating Temperature -55 to 125 °C
Product Depth 0.3 mm
Product Height 0.23 mm
Product Length 0.6 mm