| Part Number | RT0805BRB07100KL |
|---|---|
| Manufacturer | Yageo |
| Quantity in stock | 574280 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Res Thin Film 0805 100K Ohm 0.1% 1 8W \u00b110ppm \u00b0C Molded SMD SMD Paper T R |
| Category | Resistor |
| Family | Resistor Fixed Single-Surface Mount |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | RT0805BRB07100KL |
| Datasheet download |
| Part Number | RT0805BRB07100KL |
|---|---|
| Temperature Coefficient | ±10 ppm/°C |
| Lead Finish | Matte Tin |
| Mounting | Surface Mount |
| Product Dimensions | 2 x 1.25 x 0.5 mm |
| Power Rating | 0.125 W |
| MSL Level | 1 |
| Type | Thin Film |
| Resistance Value | 100 kOhm |
| Max Processing Temp | 265|270 |
| Case Size | 0805 |
| Operating Temperature | -55 to 125 °C |
| Rad Hard | No |
| Tolerance | 0.1 % |
| Case Style | Molded |
| Product Depth | 1.25 mm |
| Product Height | 0.5 mm |
| Product Length | 2 mm |
| Replacement Part Number | PART-RT0805BRB07100KL |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
Vishay | Res Thick Film 0603 1.21K Ohm 1% 1 10W \u00b1100ppm \u00b0C Molded SMD Paper T R Download PDF datasheet for CRCW06031K21FKEA.pdf |
|
Panasonic | Res Thick Film 0402 28.7K Ohm 1% 1 10W \u00b1100ppm \u00b0C Molded SMD SMD Punched Carrier T R Download PDF datasheet for ERJ2RKF2872X.pdf |
|
ROHM | Res Thick Film 1206 2.61K Ohm 1% 1 4W \u00b1100ppm \u00b0C Molded SMD Paper T R Download PDF datasheet for MCR18EZPF2611.pdf |
|
ROHM | RESISTORS 0402 1% Download PDF datasheet for MCR01MZPF4641.pdf |
|
Panasonic | Res Thick Film 0402 180 Ohm 1% 1 10W \u00b1100ppm \u00b0C Molded SMD SMD Punched Carrier T R Download PDF datasheet for ERJ2RKF1800X.pdf |
|
Panasonic | Res Thick Film 0805 510K Ohm 1% 1 4W \u00b1100ppm \u00b0C Molded SMD Punched Paper T R Download PDF datasheet for ERJP06F5103V.pdf |
|
Vishay | Res Thin Film 0603 37.4K Ohm 0.1% 3 20W \u00b125ppm \u00b0C Molded SMD SMD T R Download PDF datasheet for PTN0603E3742BBT1.pdf |
|
Panasonic | Res Thick Film 1210 13.3K Ohm 1% 1 2W \u00b1100ppm \u00b0C Molded SMD SMD Embossed Carrier T R Download PDF datasheet for ERJ14NF1332U.pdf |
|
Vishay | Res Thick Film 0805 3.9K Ohm 1% 1 8W \u00b1100ppm \u00b0C Molded SMD SMD Paper T R Download PDF datasheet for CRCW08053K90FKEA.pdf |
|
Panasonic | Res Thick Film 0603 1.5K Ohm 5% 1 10W \u00b1200ppm \u00b0C Molded SMD Punched Carrier T R Download PDF datasheet for ERJ-3GEYJ152V.pdf |