MCR03EZPFX7500 ROHM
MCR03EZPFX7500 Images
Please contact us for more photos of MCR03EZPFX7500
Part Number MCR03EZPFX7500
Manufacturer ROHM
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 0603 750 Ohm 1% 1 10W \u00b1100ppm \u00b0C Molded SMD Paper T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level MCR03EZPFX7500
Datasheet download MCR03EZPFX7500.pdf
Request Quotation for MCR03EZPFX7500
MCR03EZPFX7500 Specifications
Part Number MCR03EZPFX7500
Supplier Package 0603
Case Style Molded
Pin Count 2
Termination Style Wraparound
Resistance Value 750 Ohm
Mounting Surface Mount
Maximum Processing Temperature 260 °C
Operating Temperature -55 to 155 °C
Tolerance 1 %
Package Dimensions 1.6 x 0.8 x 0.45 mm
Temperature Coefficient ±100 ppm/°C
Case Size 0603
Lead Finish Tin Over Nickel
Product Depth 0.8 mm
Product Height 0.45 mm
Product Length 1.6 mm