ERJU01J271C Panasonic
ERJU01J271C Images
Please contact us for more photos of ERJU01J271C
Part Number ERJU01J271C
Manufacturer Panasonic
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 0201 270Ohm 5% 1 20W \u00b1200ppm \u00b0C Molded Pressed Carrier T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level ERJU01J271C
Datasheet download ERJU01J271C.pdf
Request Quotation for ERJU01J271C
ERJU01J271C Specifications
Part Number ERJU01J271C
Resistance Value 270 Ohm
Termination Style Solder
Power Rating 0.05 W
Case Size 0201
Mounting Surface Mount
Product Dimensions 0.6 x 0.3 x 0.23
Lead Finish Tin
Supplier Package 0201
Operating Temperature -55 to 125 °C
Tolerance 5 %
Pin Count 2
Temperature Coefficient ±200 ppm/°C
Max Processing Temp 260
Product Depth 0.3 mm
Product Height 0.23 mm
Product Length 0.6 mm