ERJU03F1001V Panasonic
ERJU03F1001V Images
Please contact us for more photos of ERJU03F1001V
Part Number ERJU03F1001V
Manufacturer Panasonic
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 0603 100 Ohm 1% 1 10W \u00b1100ppm \u00b0C Molded SMD Punched Paper T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level ERJU03F1001V
Datasheet download ERJU03F1001V.pdf
Request Quotation for ERJU03F1001V
ERJU03F1001V Specifications
Part Number ERJU03F1001V
Termination Style Wraparound
Resistance Value 100 Ohm
Pin Count 2
Supplier Package 0603
Max Processing Temp 260
Mounting Surface Mount
Case Size 0603
Operating Temperature -55 to 155 °C
Temperature Coefficient ±100 ppm/°C
Power Rating 0.1 W
Lead Finish Tin
Tolerance 1 %
Product Dimensions 1.6 x 0.8 x 0.45
Product Depth 0.8 mm
Product Height 0.45 mm
Product Length 1.6 mm