ERJXGEJ471Y Panasonic
ERJXGEJ471Y Images
Please contact us for more photos of ERJXGEJ471Y
Part Number ERJXGEJ471Y
Manufacturer Panasonic
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 01005 470 Ohm 5% 1 32W \u00b1200ppm \u00b0C Molded SMD SMD Pressed Carrier T R
Category Resistor
Family Resistor Fixed Single-Surface Mount
ROHS Compliant Yes
MSL Level ERJXGEJ471Y
Datasheet download ERJXGEJ471Y.pdf
Request Quotation for ERJXGEJ471Y
ERJXGEJ471Y Specifications
Part Number ERJXGEJ471Y
Product Dimensions 0.4 x 0.2 x 0.13 mm
Operating Temperature -55 to 125 °C
Lead Finish Tin
Case Style Molded
Temperature Coefficient ±200 ppm/°C
Tolerance 5 %
Max Processing Temp 260
Rad Hard No
Mounting Surface Mount
Resistance Value 470 Ohm
Case Size 01005
Product Depth 0.2 mm
Product Height 0.13 mm
Product Length 0.4 mm