| Part Number | ERQ2ABJP220S |
|---|---|
| Manufacturer | Panasonic |
| Quantity in stock | 616310 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | LEADED RESISTOR 2W 22 OHM + -5% |
| Category | Resistor |
| Family | Resistor Fixed Single-Through Hole |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | ERQ2ABJP220S |
| Datasheet download |
| Part Number | ERQ2ABJP220S |
|---|---|
| Tolerance | 5 % |
| Rad Hard | No |
| Termination Style | Axial |
| Case Style | Conformal |
| Resistance Value | 22 Ohm |
| Family | ERQA |
| Temperature Coefficient | ±350 ppm/°C |
| Mounting | Through Hole |
| Operating Temperature | -30 to 150 °C |
| Lead Free | Yes |
| Type | Metal Film |
| Power Rating | 2 W |
| Packaging | Cut Tape |
| Product Diameter | 5.5 mm |
| Product Length | 15 mm |
| Product Weight | 1.54 G |
| Replacement Part Number | PART-ERQ2ABJP220S |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
TE Connectivity | Res Metal Oxide 680 Ohm 5% 3W \u00b1300ppm \u00b0C Conformal AXL Thru-Hole Ammo Pack Download PDF datasheet for 4-1624246-4.pdf |
|
Vishay | Res Metal Film 10K Ohm 1% 1 3W \u00b1100ppm \u00b0C Conformal AXL Thru-Hole T R Download PDF datasheet for CCF5010K0FKR36.pdf |
|
Vishay | RES MTLFLM ERC-55 6.04K 1% T-9 Download PDF datasheet for RNC55J6041FSRSL.pdf |
|
Panasonic | Res Metal Oxide 22K Ohm 5% 2W \u00b1350ppm \u00b0C Conformal AXL Thru-Hole Download PDF datasheet for ERG2SJ223A.pdf |
|
Vishay | Res Thin Film 475K Ohm 1% 3 5W \u00b150ppm \u00b0C Conformal AXL Thru-Hole Ammo Pack Download PDF datasheet for MBB02070C4753FCT00.pdf |
|
Vishay | Res Thin Film 4.75K Ohm 1% 3 5W \u00b150ppm \u00b0C Conformal AXL Thru-Hole Ammo Pack Download PDF datasheet for MBB02070C4751FC100.pdf |
|
Panasonic | Res Metal Oxide 51 Ohm 5% 2W \u00b1350ppm \u00b0C Conformal AXL Thru-Hole Ammo Pack Download PDF datasheet for ERG2SJ510V.pdf |
|
Vishay | RCEC ISO VS 120U 5% BO5 Download PDF datasheet for RCECISOVS1200JB.pdf |
|
Vishay | Res Wirewound 6.8 Ohm 1% 4W \u00b150ppm \u00b0C Conformal AXL Thru-Hole Bulk Download PDF datasheet for MRA-056R800FE12.pdf |
|
Vishay | Res Wirewound 3 Ohm 1% 1W \u00b150ppm \u00b0C Ceramic Hi Temp Sil AXL Thru-Hole T R Download PDF datasheet for RS01A3R000FE70.pdf |