ERX2HQJ82MH Panasonic
ERX2HQJ82MH Images
Please contact us for more photos of ERX2HQJ82MH
Part Number ERX2HQJ82MH
Manufacturer Panasonic
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Metal Film 82m Ohm \u00b15% 2W \u00b1500ppm \u00b0C Molded SMD Embossed Carrier T R
Category Resistor
Family Resistor Fixed Single-Surface Mount
ROHS Compliant Yes
MSL Level ERX2HQJ82MH
Datasheet download ERX2HQJ82MH.pdf
Request Quotation for ERX2HQJ82MH
ERX2HQJ82MH Specifications
Part Number ERX2HQJ82MH
Power Rating 2 W
Package Dimensions 12 x 6.4 x 5.8 mm
Type Metal Film
Pin Count 2
Termination Style Solder
Case Style Molded
Rad Hard No
Resistance Value 82 MOhm
Maximum Processing Temperature 260 °C
Tolerance ±5 %
Temperature Coefficient ±500 ppm/°C
Mounting Surface Mount
Lead Finish Tin
Product Depth 6.4 mm
Product Height 5.8 mm
Product Length 12 mm