| Part Number | ERZE05A431 |
|---|---|
| Manufacturer | Panasonic |
| Quantity in stock | 656040 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Var 275VAC 350VDC 1200A 430V Thru-Hole Bulk |
| Category | Circuit Protection |
| Family | Varistor |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | ERZE05A431 |
| Datasheet download |
| Part Number | ERZE05A431 |
|---|---|
| Pin Count | 2 |
| Supplier Package | Radial |
| Technology | Zinc Oxide |
| Lead Style | Radial |
| Capacitance Value | 120 pF |
| Product Dimensions | 7(Max) x 6.1(Max) x 10(Max) |
| Rad Hard | No |
| Lead Finish | Tin |
| Varistor Voltage | 430 V |
| Operating Temperature | -40 to 85 °C |
| Product Depth | 7(Max) mm |
| Product Height | 10(Max) mm |
| Replacement Part Number | PART-ERZE05A431 |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
Nippon ChemiCon | Var 625VAC 825VDC 1000V Thru-Hole Bulk Download PDF datasheet for TND14V-102KB00AAA0.pdf |
|
TDK | Var MOV 175VAC 225VDC 8000A 270V Radial Bulk Download PDF datasheet for B72220S 171K101.pdf |
|
AVX | Var MLV 2.3VAC 3.3VDC 150A 5V 1206 SMD T R Download PDF datasheet for VC120603D100RP.pdf |
|
AVX | Var MLV 21VAC 30VDC 280A 41V 1210 SMD T R Download PDF datasheet for VC121030H620RP.pdf |
|
AVX | Var MLV 50VAC 65VDC 100A 82V 1206 SMD T R Download PDF datasheet for VC120665L131RP.pdf |
|
Panasonic | Var 510VAC 670VDC 4500A 820V Thru-Hole Bulk Download PDF datasheet for ERZE10A821.pdf |
|
Panasonic | Var 75VAC 100VDC 1750A 120V Radial Bulk Download PDF datasheet for ERZV07D121.pdf |
|
Panasonic | Var 550VAC 745VDC 5000A 910V Radial Bulk Download PDF datasheet for ERZV14D911.pdf |
|
Panasonic | Var 300VAC 385VDC 3500A 470V Radial T R Download PDF datasheet for ERZVGAD471.pdf |
|
TDK | Var MOV 420VAC 560VDC 400A 680V Radial Bulk Download PDF datasheet for B72205S421K101.pdf |