ERZV07D241 Panasonic
ERZV07D241 Images
Please contact us for more photos of ERZV07D241
Part Number ERZV07D241
Manufacturer Panasonic
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Var 150VAC 200VDC 1750A 240V Thru-Hole Bulk
ROHS Compliant Yes
MSL Level ERZV07D241
Datasheet download ERZV07D241.pdf
Request Quotation for ERZV07D241
ERZV07D241 Specifications
Part Number ERZV07D241
Lead Style Radial
Product Dimensions 4.6 x 11.5 mm
Capacitance Value 170 pF
Lead Finish Tin
Varistor Voltage 240 V
Max Processing Temp 250 to 260
Operating Temperature -40 to 85 °C
Product Depth 4.6 mm
Product Height 11.5 mm