ERZV07D470 Panasonic
ERZV07D470 Images
Please contact us for more photos of ERZV07D470
Part Number ERZV07D470
Manufacturer Panasonic
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Var 30VAC 38VDC 500A 47V Radial Bulk
ROHS Compliant Yes
MSL Level ERZV07D470
Datasheet download ERZV07D470.pdf
Request Quotation for ERZV07D470
ERZV07D470 Specifications
Part Number ERZV07D470
Lead Finish Tin
Capacitance Value 0.00155 uF
Product Dimensions 4.9 x 11.5 mm
Operating Temperature -40 to 85 °C
Rad Hard No
Varistor Voltage 47 V
Product Depth 4.9 mm
Product Height 11.5 mm