ERZV05V820CS Panasonic
ERZV05V820CS Images
Please contact us for more photos of ERZV05V820CS
Part Number ERZV05V820CS
Manufacturer Panasonic
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Var 50VAC 65VDC 800A 82V Radial Bulk
ROHS Compliant Yes
MSL Level ERZV05V820CS
Datasheet download ERZV05V820CS.pdf
Request Quotation for ERZV05V820CS
ERZV05V820CS Specifications
Part Number ERZV05V820CS
Capacitance Value 460 pF
Lead Style Radial
Product Dimensions 4.1 x 10 mm
Operating Temperature -40 to 85 °C
Varistor Voltage 82 V
Lead Finish Tin
Product Depth 4.1 mm
Product Height 10 mm