ERZV14D621 Panasonic
ERZV14D621 Images
Please contact us for more photos of ERZV14D621
Part Number ERZV14D621
Manufacturer Panasonic
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Var 385VAC 505VDC 5000A 620V Radial Bulk
ROHS Compliant Yes
MSL Level ERZV14D621
Datasheet download ERZV14D621.pdf
Request Quotation for ERZV14D621
ERZV14D621 Specifications
Part Number ERZV14D621
Operating Temperature -40 to 85 °C
Rad Hard No
Capacitance Value 330 pF
Varistor Voltage 620 V
Lead Finish Tin
Max Processing Temp 250 to 260
Product Dimensions 7.1 x 19 mm
Lead Style Radial
Product Depth 7.1 mm
Product Height 19 mm