| Part Number | ERZV14D621CS |
|---|---|
| Manufacturer | Panasonic |
| Quantity in stock | 332460 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Var 385VAC 505VDC 5000A 620V Radial Bulk |
| Category | Circuit Protection |
| Family | Varistor |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | ERZV14D621CS |
| Datasheet download |
| Part Number | ERZV14D621CS |
|---|---|
| Operating Temperature | -40 to 85 °C |
| Rad Hard | No |
| Varistor Voltage | 620 V |
| Lead Style | Radial |
| Lead Finish | Tin |
| Max Processing Temp | 250 to 260 |
| Product Dimensions | 7.1 x 19 mm |
| Capacitance Value | 330 pF |
| Product Depth | 7.1 mm |
| Product Height | 19 mm |
| Replacement Part Number | PART-ERZV14D621CS |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
TDK | Var MOV 300VAC 385VDC 1200A 470V Radial Bulk Download PDF datasheet for B72207S301K101.pdf |
|
Bourns | Var MOV 14VAC 18VDC 30A 24.2V 0603 SMD Paper T R Download PDF datasheet for CG0603MLA-18KE.pdf |
|
Panasonic | Var 250VAC 320VDC 1750A 390V Radial Bulk Download PDF datasheet for ERZV07V391CS.pdf |
|
Panasonic | Var 320VAC 410VDC 3500A 510V Radial Bulk Download PDF datasheet for ERZV10D511CS.pdf |
|
Panasonic | Var 300VAC 385VDC 6000A 470V Thru-Hole T R Download PDF datasheet for ERZE11F471.pdf |
|
Panasonic | Var 275VAC 350VDC 1750A 430V Thru-Hole Bulk Download PDF datasheet for ERZV07D431.pdf |
|
AVX | Var MLV 16VDC 800A 24.5V 1812 SMD T R Download PDF datasheet for VJ14MA0160KBA.pdf |
|
AVX | Var MLV 14VAC 18VDC 4A 70V 0405 SMD T R Download PDF datasheet for CAN0002DP.pdf |
|
Panasonic | Var 40VAC 56VDC 500A 68V Radial Bulk Download PDF datasheet for ERZV07D680.pdf |
|
AVX | Var MLV 10VAC 14VDC 120A 18.5V 0805 SMD T R Download PDF datasheet for VC080514C300DP.pdf |