ERZV14V621CS Panasonic
ERZV14V621CS Images
Please contact us for more photos of ERZV14V621CS
Part Number ERZV14V621CS
Manufacturer Panasonic
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Var 385VAC 505VDC 5000A 620V Radial Bulk
Category Circuit Protection
Family Varistor
ROHS Compliant Yes
MSL Level ERZV14V621CS
Datasheet download ERZV14V621CS.pdf
Request Quotation for ERZV14V621CS
ERZV14V621CS Specifications
Part Number ERZV14V621CS
Rad Hard No
Operating Temperature -40 to 85 °C
Varistor Voltage 620 V
Lead Style Radial
Lead Finish Tin
Max Processing Temp 250 to 260
Product Dimensions 7.1 x 19 mm
Capacitance Value 330 pF
Product Depth 7.1 mm
Product Height 19 mm