| Part Number | ETPE330MA9GB |
|---|---|
| Manufacturer | Panasonic |
| Quantity in stock | 635930 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Cap Tant Solid 330uF 2.5V B2 CASE 20% (3.5 X 2.8 X 1.9mm) SMD 3528 0.009 Ohm 105\u00b0C Bulk |
| Category | Capacitors |
| Family | Capacitor Tantalum Solid SMT |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | ETPE330MA9GB |
| Datasheet download |
| Part Number | ETPE330MA9GB |
|---|---|
| MSL Level | 3 |
| Polarity | Polar |
| Construction | Flat |
| Package/Case | 3528,B2 |
| Voltage(DC) | 2.5 V |
| Mounting | Surface Mount |
| Lead Finish | Palladium|Gold |
| Supplier Package | 1311 |
| Capacitance Value | 330 uF |
| Equivalent Series Resistance | |
| Dissipation Factor | |
| Military Standard | |
| Leakage Current | |
| Failure Rate | |
| Rad Hard | No |
| Pin Count | 2 |
| Case Style | Molded |
| Max Processing Temp | 260 |
| Tolerance | 20 % |
| Case Code | B2 |
| Product Dimensions | 3.5 x 2.8 x 1.9 |
| Case Size | 1311 |
| Operating Temperature | -55 to 105 °C |
| Product Depth | 2.8 mm |
| Product Height | 1.9 mm |
| Product Length | 3.5 mm |
| Replacement Part Number | PART-ETPE330MA9GB |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
AVX | Cap Tant Solid 10uF 35V C CASE 10% (6 X 3.2 X 2.6mm) SMD 6032-28 0.8 Ohm 125\u00b0C T R Download PDF datasheet for TRJC106K035RRJ.pdf |
|
KEMET | Cap Tant Solid 470uF 6.3V D CASE 20% (7.3 X 4.3 X 2.8mm) SMD 7343-31 0.025 Ohm 105\u00b0C T R Download PDF datasheet for T520D477M006ATE025.pdf |
|
KEMET | Cap Tant Solid 6.8uF 35V D CASE 10% (7.3 X 4.3 X 2.8mm) SMD 7343-31 T R Download PDF datasheet for T491D685K035AT.pdf |
|
AVX | Cap Tant Solid 22uF 20V D CASE 10% (7.3 X 4.3 X 2.9mm) SMD 7343-31 0.9 Ohm 125\u00b0C T R Download PDF datasheet for TAJD226K020RNJ.pdf |
|
Vishay | Cap Tant Solid 100uF 25V R CASE 10% (7.2 X 6 X 3.5mm) SMD T R Download PDF datasheet for 595D107X9025R2T.pdf |
|
AVX | Cap Tant Solid 10uF 10V M CASE 20% (1.6 X 0.85 X 0.8mm) SMD 1608-09 7.5 Ohm 125\u00b0C T R Download PDF datasheet for F981A106MMA.pdf |
|
ROHM | Cap Tant Solid 47uF 6.3V AS 20% 3.2 X 1.6 X 0.9mm SMD 3216-10,AS 125\u00b0C T R Download PDF datasheet for TCTAS0J476M8R-O2.pdf |
|
AVX | Cap Tant Solid 680uF 4V Y CASE 20% (7.3 X 4.3 X 2mm) SMD 7343-20 0.2 Ohm 125\u00b0C T R Download PDF datasheet for TAJY687M004RNJ.pdf |
|
AVX | Cap Tant Solid 330uF 10V D CASE 20% (7.3 X 4.3 X 2.9mm) SMD 7343-31 0.05 Ohm 125\u00b0C T R Download PDF datasheet for TPSD337M010R0050.pdf |
|
ROHM | Cap Tant Solid 22uF 16V B CASE 20% (3.5 X 2.8 X 1.9mm) SMD 3528-21 125\u00b0C T R Download PDF datasheet for TCFGB1C226M8R.pdf |