ETQP5M2R5YFK Panasonic
ETQP5M2R5YFK Images
Please contact us for more photos of ETQP5M2R5YFK
Part Number ETQP5M2R5YFK
Manufacturer Panasonic
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Ind Power Choke Coil 2.5uH 20% 100KHz Metal 14A T R
Category Inductor
Family Inductor Surface Mount
ROHS Compliant Yes
MSL Level ETQP5M2R5YFK
Datasheet download ETQP5M2R5YFK.pdf
Request Quotation for ETQP5M2R5YFK
ETQP5M2R5YFK Specifications
Part Number ETQP5M2R5YFK
Product Dimensions 8.9 x 8.4 x 5.4 mm
Lead Finish Tin|Tin/Copper
Operating Temperature -40 to 150 °C
Core Material Metal
Test Frequency 100 kHz
Package/Case 8.9 X 8.4 X 5.4
Max Processing Temp 260
Rad Hard No
Tolerance 20 %
Product Depth 8.4 mm
Product Height 5.4 mm
Product Length 8.9 mm