| Part Number | EVM2NSX80B24 |
|---|---|
| Manufacturer | Panasonic |
| Quantity in stock | 759980 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Res Cermet Trimmer 20K Ohm 25% 3 20W 1Turn (2.2 X 2.81 X 0.81mm) Foot Print SMD Carrier T R |
| Category | Resistor |
| Family | Resistor Trimmers, Potentiometers and Rheostats |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | EVM2NSX80B24 |
| Datasheet download |
| Part Number | EVM2NSX80B24 |
|---|---|
| Tolerance | 25 % |
| Type | Trimmer |
| Temperature Coefficient | ±250 ppm |
| Resistance Value | 20 kOhm |
| Rad Hard | No |
| Termination Style | Foot Print |
| Package Type | Surface Mount/Foot Print |
| Product Dimensions | 2.2 x 2.81 x 0.81 mm |
| Mounting | Surface Mount |
| Technology | Cermet |
| Lead Finish | Tin |
| Number of Turns | 1 Turns |
| Product Depth | 2.81 mm |
| Product Height | 0.81 mm |
| Product Length | 2.2 mm |
| Replacement Part Number | PART-EVM2NSX80B24 |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
Panasonic | Res Cermet Trimmer 1M Ohm 20% 3 20W 1(Elec) 1(Mech)Turns (2.2 x 2.81 x 0.85mm) Foot Print SMD T R Download PDF datasheet for EVM2GSX80B16.pdf |
|
Bourns | Res Cermet Trimmer 10K Ohm 10% 1 2W 25(Elec)Turn 2.19mm (9.53 X 4.83 X 11.55mm) Pin Thru-Hole Ammo Pack Download PDF datasheet for 3296W-1-103ALF.pdf |
|
ALPS | SWITCH Download PDF datasheet for RK0971212C05.pdf |
|
Panasonic | Res Cermet Trimmer 6.8K Ohm 25% 3 20W 1(Elec) 1(Mech)Turns (2.2 x 2.75 x 1.05mm) Foot Print SMD T R Download PDF datasheet for EVM2WSX80BS3.pdf |
|
ALPS | SLIDE POTENTIOMETERS 10K OHM \"B\" TAPER - |
|
TE Connectivity | Res Cermet Trimmer 50K Ohm 25% 3 20W 1(Elec) 1(Mech)Turn (4 X 4.8 X 2.6mm) Foot Print SMD T R Download PDF datasheet for 1-1623920-5.pdf |
|
Vishay | Res Cermet POT 100K Ohm 20% 1W 1(Elec) 1(Mech)Turn 6mm (12.5 X 13.1mm) Solder Lug Panel Mount Box Download PDF datasheet for P11S1V0FGSY00104MA.pdf |
|
Bourns | Res Cermet Trimmer 200K Ohm 10% 1 2W 1(Elec) 1(Mech)Turn 3.15mm (9.53 X 4.83 X 9.53mm) Pin Thru-Hole Tube Download PDF datasheet for 3386W-1-204LF.pdf |
|
Bourns | Res Cermet Trimmer 100K Ohm 20% 1 8W 1(Elec) 1(Mech)Turn 1.93mm (3.2 X 3.5 X 2.2mm) J-Hook SMD Embossed T R Download PDF datasheet for 3313J-1-104E.pdf |
|
Panasonic | Res Potentiometer 50K Ohm 20% 1 20W 1(Elec) 1(Mech)Turns 6mm (12.1 x 15.5mm) Pin Thru-Hole Tray - |