| Part Number | EVM2NSX80BQ4 |
|---|---|
| Manufacturer | Panasonic |
| Quantity in stock | 885630 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Res Cermet Trimmer 47K Ohm 25% 3 20W 1Turn (2.2 X 2.81 X 0.81mm) Foot Print SMD Carrier T R |
| Category | Resistor |
| Family | Resistor Trimmers, Potentiometers and Rheostats |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | EVM2NSX80BQ4 |
| Datasheet download |
| Part Number | EVM2NSX80BQ4 |
|---|---|
| Power Rating | 0.15 W |
| Temperature Coefficient | ±250 ppm |
| Rad Hard | No |
| Termination Style | Foot Print |
| Package Type | Surface Mount/Foot Print |
| Tolerance | 25 % |
| Type | Trimmer |
| Product Dimensions | 2.2 x 2.81 x 0.81 mm |
| Mounting | Surface Mount |
| Resistance Value | 47 kOhm |
| Lead Finish | Tin |
| Number of Turns | 1 Turns |
| Technology | Cermet |
| Product Depth | 2.81 mm |
| Product Height | 0.81 mm |
| Product Length | 2.2 mm |
| Replacement Part Number | PART-EVM2NSX80BQ4 |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
Bourns | Res Cermet Trimmer 5K Ohm 20% 1 4W 1(Elec) 1(Mech)Turn 2.45mm (5 X 6.2 X 2.55mm) Gull Wing SMD Embossed T R Download PDF datasheet for 3314G-1-502E.pdf |
|
Bourns | Res Cermet Trimmer 1K Ohm 10% 1 2W 0.01% 25(Elec)Turn 2.19mm (9.53 X 4.83 X 11.55mm) Pin Thru-Hole Tube Download PDF datasheet for RJR24FW102R.pdf |
|
Bourns | Res Cermet Trimmer 10K Ohm 10% 1 4W 12(Elec)Turn 1.78mm (7.37 X 4.32 X 6.35mm) Pin Thru-Hole Tube Download PDF datasheet for RJ26FX103.pdf |
|
Bourns | Res Cermet Trimmer 5K Ohm 10% 1 2W 25(Elec)Turn 2.29mm (9.53 X 6.1 X 11.55mm) Pin Thru-Hole Tube Download PDF datasheet for 3299Y-1-502LF.pdf |
|
Panasonic | Res Cermet Trimmer 22K Ohm 25% 3 20W 1(Elec) 1(Mech)Turns (3.1 x 3.8 x 1.62mm) Foot Print SMD T R Download PDF datasheet for EVM3ESX50BE4.pdf |
|
Bourns | Res Cermet Trimmer 500 Ohm 20% 1 8W 1(Elec) 1(Mech)Turn 1.93mm (3.2 X 3.5 X 2.2mm) J-Hook SMD Embossed T R Download PDF datasheet for 3313J-1-501E.pdf |
|
Bourns | Res Cermet Trimmer 10K Ohm 25% 3 20W 1(Elec) 1(Mech)Turn 1.45mm (2.2 X 2.75 X 1.05mm) Foot Print SMD Embossed T R Download PDF datasheet for 3302W-3-103E.pdf |
|
Bourns | Res Cermet Trimmer 10K Ohm 10% 1 2W 25(Elec)Turn 2.29mm (11.05 X 6.1 X 10.03mm) Pin Thru-Hole Tube Download PDF datasheet for 3299X-1-103LF.pdf |
|
Bourns | Res Cermet Trimmer 100 Ohm 20% 1 8W 1(Elec) 1(Mech)Turn 1.93mm (3.2 X 3.5 X 2.2mm) J-Hook SMD Embossed T R Download PDF datasheet for 3313J-1-101E.pdf |
|
Bourns | Res Cermet Trimmer 100K Ohm 10% 3 4W 15(Elec)Turn 2.36mm (20.57 X 4.83 X 6.35mm) Pin Thru-Hole Tube Download PDF datasheet for 3006P-1-104LF.pdf |