| Part Number | EXB24V1740FX |
|---|---|
| Manufacturer | Panasonic |
| Quantity in stock | 292020 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Res Thick Film Array 174 Ohm 1% \u00b1200ppm \u00b0C ISOL Molded 4-Pin 0404 Convex SMD Punched Paper T R |
| Category | Resistor |
| Family | Resistor Networks and Arrays |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | EXB24V1740FX |
| Datasheet download |
| Part Number | EXB24V1740FX |
|---|---|
| Technology | Thick Film |
| Resistance Value | 174 Ohm |
| Mounting | Surface Mount |
| Case Size | 0404 |
| Product Dimensions | 1 x 1 x 0.35 |
| Lead Finish | Tin |
| Pin Count | 4 |
| Termination Material | Silver|Palladium |
| Operating Temperature | -55 to 125 °C |
| Tolerance | 1 % |
| Terminal Pitch | 0.65 mm |
| Termination Style | Convex |
| Supplier Package | 0404 |
| Power Rating per Resistor | 1/16 W |
| Temperature Coefficient | ±200 ppm/°C |
| Rad Hard | No |
| Case Style | Molded |
| Max Processing Temp | 260 |
| Product Depth | 1 mm |
| Product Height | 0.35 mm |
| Product Length | 1 mm |
| Product Weight | 1.2 mg |
| Replacement Part Number | PART-EXB24V1740FX |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
Stackpole | Res Thick Film Array 100K Ohm 5% 1 4W \u00b1200ppm \u00b0C ISOL Molded 8-Pin 0804(4 X 0402) Convex SMD T R Download PDF datasheet for RAVF104DJT100K.pdf |
|
Panasonic | Res Thick Film Array 1K Ohm 5% \u00b1200ppm \u00b0C ISOL Molded 8-Pin 1206 Convex SMD Punched Paper T R Download PDF datasheet for EXB38V102J.pdf |
|
Bourns | Res Thick Film Array 22 Ohm 5% 1 4W \u00b1250ppm \u00b0C ISOL Molded 8-Pin Convex 0804 SMD Paper T R Download PDF datasheet for CAY10-220J4Z2.pdf |
|
Bourns | Res Thick Film Array 10K Ohm 5% 1 4W \u00b1250ppm \u00b0C BUS Molded 10-Pin 1206 Convex SMD Paper Tape on Plastic Reel Download PDF datasheet for CAY17-103JALF.pdf |
|
CTS | Res Thick Film Array 10 Ohm 5% 1 2W \u00b1200ppm \u00b0C ISOL Molded 8-Pin 2012(4 X 1206) Concave SMD Plastic T R Download PDF datasheet for 744C083100JP.pdf |
|
Panasonic | Res Thick Film Array 470 Ohm 5% \u00b1200ppm \u00b0C ISOL Molded 8-Pin 0804(4 X 0402) Convex SMD Punched Carrier T R Download PDF datasheet for EXB28V471JX.pdf |
|
Bourns | CHIP ARRAYS - |
|
Vishay | Res Thin Film Array 1K Ohm 0.1% \u00b110ppm \u00b0C ISOL 8-Pin 1606 Convex SMD T R Download PDF datasheet for PR100A41001BPGT0.pdf |
|
Vishay | VISPR100A41501BPGT0 PR100 ISO 4 1.K 0.1% Download PDF datasheet for PR100A41501BPGT0.pdf |
|
ROHM | Res Thin Film NET 33 Ohm 5% 1 4W \u00b1200ppm \u00b0C ISOL Molded 16-Pin 1506(8 X 0602) Convex SMD Paper T R Download PDF datasheet for MNR18E0APJ330.pdf |