| Part Number | EXB2HV3R3JV |
|---|---|
| Manufacturer | Panasonic |
| Quantity in stock | 835230 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Res Thick Film Array 3.3 Ohm 5% 1 4W \u00b1200ppm \u00b0C ISOL Molded 16-Pin 1506(8 X 0402) Convex SMD Punched Carrier T R |
| Category | Resistor |
| Family | Resistor Networks and Arrays |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | EXB2HV3R3JV |
| Datasheet download |
| Part Number | EXB2HV3R3JV |
|---|---|
| Termination Style | Convex |
| Power Rating per Resistor | 1/16 W |
| Case Style | Molded |
| Temperature Coefficient | ±200 ppm/°C |
| Rad Hard | No |
| Terminal Pitch | 0.5 mm |
| Max Processing Temp | 260 |
| Tolerance | 5 % |
| Case Size | 1506 |
| Technology | Thick Film |
| Mounting | Surface Mount |
| Power Rating | 0.25 W |
| Lead Finish | Tin |
| Operating Temperature | -55 to 125 °C |
| Product Dimensions | 3.8 x 1.6 x 0.45 mm |
| Resistance Value | 3.3 Ohm |
| Product Depth | 1.6 mm |
| Product Height | 0.45 mm |
| Product Length | 3.8 mm |
| Product Weight | 9 mg |
| Replacement Part Number | PART-EXB2HV3R3JV |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
ROHM | Res Thin Film NET 51K Ohm 5% \u00b1200ppm \u00b0C ISOL Molded 8-Pin 1206(4 X 0603) Convex SMD Paper T R Download PDF datasheet for MNR14E0APJ513.pdf |
|
ROHM | Res Thick Film NET 20K Ohm 5% \u00b1200ppm \u00b0C ISOL Molded 8-Pin 1206 Convex SMD Paper T R Download PDF datasheet for MNR14E0APJ203.pdf |
|
Vishay | - - |
|
Panasonic | Res Thick Film NET 10K Ohm 5% \u00b1200ppm \u00b0C BUS Molded 10-Pin 1608 Concave SMD Punched Carrier T R Download PDF datasheet for EXBE10C103J.pdf |
|
Vishay | VISPR100A41002BPGT0 PR100 ISO 4 10K 0.1% Download PDF datasheet for PR100A41002BPGT0.pdf |
|
ROHM | Res Thick Film NET 100K Ohm 5% \u00b1200ppm \u00b0C ISOL Molded 8-Pin 0804 Convex SMD Paper T R Download PDF datasheet for MNR04MRAPJ104.pdf |
|
CTS | Res Thick Film Array 10 Ohm 5% 1 2W \u00b1200ppm \u00b0C ISOL Molded 8-Pin 2012(4 X 1206) Concave SMD Plastic T R Download PDF datasheet for 744C083100JP.pdf |
|
Panasonic | Res Thick Film NET 51 Ohm 5% \u00b1200ppm \u00b0C BUS Molded 10-Pin 1206 Concave SMD Punched Carrier T R Download PDF datasheet for EXBD10C510J.pdf |
|
Panasonic | Res Thick Film Array 43.2 Ohm 1% \u00b1200ppm \u00b0C ISOL Molded 4-Pin 0404 Convex SMD Punched Paper T R Download PDF datasheet for EXB24V43R2FX.pdf |
|
ROHM | CHIP RESISTOR NETWORKS - |