| Part Number | FL2400097 |
|---|---|
| Manufacturer | Pericom Semiconductor |
| Quantity in stock | 745020 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Crystal 24MHz 9pF 4-Pin SMD T R |
| Category | Logic & Timing IC |
| Family | Crystals |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | FL2400097 |
| Datasheet download |
| Part Number | FL2400097 |
|---|---|
| Mode of Oscillation | Fundamental |
| Type | Crystal |
| Frequency Stability | ±15 ppm |
| Supplier Package | SMD |
| Frequency Aging | ±5 ppm |
| Series Resistance | 50 Ohm |
| Pin Count | 4 |
| Frequency Tolerance | ±10 ppm |
| Standard Frequency | 24 MHz |
| Rad Hard | No |
| Package Dimensions | 3.2 x 2.5 x 0.65 mm |
| Mounting | Surface Mount |
| Maximum Processing Temperature | 260 °C |
| Load Capacitance | 9 pF |
| Package | 4SMD |
| Replacement Part Number | PART-FL2400097 |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
Integrated Device Technology | Crystal 10MHz 20pF 2-Pin HC-49 S Download PDF datasheet for 277LF-10-23.pdf |
|
Seiko Instruments | Crystal 11.0592MHz 18pF 4-Pin SMD T R - |
|
AVX | Crystal 19.2MHz 7pF 4-Pin CSMD T R Download PDF datasheet for CT2016DB19200C0FLHA1.pdf |
|
Abracon | Crystal 0.032768MHz 12.5pF 2-Pin CSMD T R Download PDF datasheet for ABS07-32.768KHZ-T.pdf |
|
Seiko Instruments | Crystal 16MHz 12pF 4-Pin CSMD T R Download PDF datasheet for Q24FA20H0005114.pdf |
|
Seiko Instruments | FA-20HS 19.2MHZ 7PF 10PPM - |
|
Abracon | Crystal 10MHz 18pF 4-Pin CSMD T R Download PDF datasheet for ABM3C-10.000MHZ-D4Y-T.pdf |
|
Seiko Instruments | FA-238 24.000000 MHZ 10PF 50PPM - |
|
Seiko Instruments | Crystal 24MHz 12pF 4-Pin CSMD T R Download PDF datasheet for X1E000021012400.pdf |
|
Abracon | Crystal 26MHz 10pF 4-Pin SMD T R Download PDF datasheet for ABM8G-26.000MHZ-4Y-T3.pdf |