| Part Number | EJ168A |
|---|---|
| Manufacturer | Etron Technology |
| Quantity in stock | 770490 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | USB3.0 Host Controller 100-Pin TQFP |
| Category | Communication |
| Family | Peripheral |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | EJ168A |
| Datasheet download |
| Part Number | EJ168A |
|---|---|
| Category | USB3.0 Host Controller |
| Product Dimensions | 14 x 14 |
| Rad Hard | No |
| Supplier Package | TQFP |
| Type | USB3.0 Host Controller |
| Mounting | Surface Mount |
| Pin Count | 100 |
| Package | 100TQFP |
| Replacement Part Number | PART-EJ168A |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
Microchip | SD MMC and MS Flash Media Controllers 36-Pin QFN Tray Download PDF datasheet for USB2240-AEZG-06.pdf |
|
Microchip | USB 2.0 HSIC Hi-Speed 4-Port Hub Controller 48-Pin SQFN T R Download PDF datasheet for USB4604-1080HN-TR.pdf |
|
NXP | Pref DRVR Dual 5.5V to 18V 32-Pin LQFP Tray Download PDF datasheet for MC33910G5AC.pdf |
|
Microchip | I O Controller Floppy Disc Controller 128-Pin PQFP Download PDF datasheet for LPC47M182-NW.pdf |
|
Microchip | USB 2.0 HSIC Hi-Speed 2-Port Controller Hub 48-Pin QFN Tray Download PDF datasheet for USB84602AF-B-001080-V03.pdf |
|
SI-EN TECHNOLOGY | I O Controller IC, Multifunction, Key-Scan, 16 Ports, WQFN-24, -40 to +125\u00b0C Download PDF datasheet for SN7325A424E.pdf |
|
Etron Technology | USB3.0 Host Controller 100-Pin TQFP Download PDF datasheet for EJ168A.pdf |
|
Texas Instruments | Pref DRVR Dual 4.75V to 5.25V 8-Pin SOP T R Download PDF datasheet for SN75453BPSR.pdf |
|
Microchip | USB 2.0 Hub and Flash Media Card Controller 48-Pin QFN Tray Download PDF datasheet for USB2642-I ML.pdf |
|
Microchip | Hub Controller 24-Pin QFN T R Download PDF datasheet for USB2422T-I MJ.pdf |