| Part Number | IS82C37A |
|---|---|
| Manufacturer | Intersil |
| Quantity in stock | 350770 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Programmable DMA Controller 44-Pin PLCC |
| Category | Communication |
| Family | Peripheral |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | IS82C37A |
| Datasheet download |
| Part Number | IS82C37A |
|---|---|
| MSL Level | 3 |
| Mounting | Surface Mount |
| Screening Level | Industrial |
| Category | Programmable DMA Controller |
| Product Dimensions | 16.66 x 16.66 x 3.69 mm |
| Pin Count | 44 |
| Type | Programmable DMA Controller |
| Supplier Package | PLCC |
| Operating Temperature | -40 to 85 °C |
| Rad Hard | No |
| Package | 44PLCC |
| Replacement Part Number | PART-IS82C37A |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
Intersil | CMOS Programmable Peripheral Interface 40-Pin PDIP Download PDF datasheet for IP82C55AZ.pdf |
|
Microchip | USB 2.0 Hub and Flash Media Card Controller 48-Pin QFN Tray Download PDF datasheet for USB2642-I ML.pdf |
|
Microchip | High Speed Graphics Controller with VGA 225-Pin LFBGA Tray Download PDF datasheet for UFX6000-VE.pdf |
|
Microchip | USB 2.0 Hi-Speed Hub Controller 36-Pin VQFN EP T R Download PDF datasheet for USB2514B-AEZC-TR.pdf |
|
ROHM | LAPIS ML60852 SERIES - |
|
ROHM | LENS DRIVER FOR OPTICAL IMAGE STABILIZER (OIS) - |
|
Microchip | USB 2.0 Hub and Flash Media Card Controller 48-Pin QFN Tray Download PDF datasheet for USB2642 ML.pdf |
|
Molex | Brad\u00ae IO-Link* Digital Hub, IP67, 8 Ports M12, 12 Inputs 4 Outputs, PNP Download PDF datasheet for 1121035001.pdf |
|
Renesas Electronics | I O Controller USB Controller 121-Pin F-BGA Download PDF datasheet for UPD720102F1-CA7-A.pdf |
|
Microchip | Hub Controller 24-Pin QFN T R Download PDF datasheet for USB2422T MJ.pdf |