| Part Number | 8V97051NLGI |
|---|---|
| Manufacturer | Integrated Device Technology |
| Quantity in stock | 736670 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Low Power Wideband Fractional RF Synthesizer |
| Category | RF & Microwave |
| Family | RF ICs |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | 8V97051NLGI |
| Datasheet download |
| Part Number | 8V97051NLGI |
|---|---|
| Rad Hard | No |
| Mounting | Surface Mount |
| Pin Count | 32 |
| Screening Level | Industrial |
| MSL Level | 3 |
| Lead Finish | Tin |
| Number of Elements per Chip | 1 |
| Operating Supply Voltage | 3.3 V |
| Output Frequency Range | 34.375 to 4400 MHz |
| Moisture Sensitivity Level | 3 |
| Maximum Input Frequency | 310 MHz |
| Product Dimensions | 5 x 5 x 0.88 |
| Max Processing Temp | 260 |
| Maximum Supply Current | 3.4 |
| Pitch | 0.5 |
| Supplier Package | VFQFN |
| Minimum Input Frequency | 5 MHz |
| Type | PLL Synthesizer |
| Operating Temperature | -40 to 85 °C |
| Package | 32VFQFN |
| Replacement Part Number | PART-8V97051NLGI |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
Broadcom | Voltage Variable Attenuator 42dB Attenuation 4000MHz 6-Pin MCOB Bag Download PDF datasheet for ALM-38140-BLKG.pdf |
|
Silicon Labs | PLL Clock Multiplier Single 44-Pin QFN Tray Download PDF datasheet for SI5342H-C05095-GM.pdf |
|
AVX | Thin Film Directional Couplers 4-Pin LGA T R Download PDF datasheet for DB0603N3500ANTR.pdf |
|
AVX | Thin-Film Directional Coupler 4-Pin SMD T R Download PDF datasheet for CP0402A2655ENTR.pdf |
|
Texas Instruments | Zero Delay PLL Clock Driver Single 24MHz to 200MHz 8-Pin SOIC Tube Download PDF datasheet for CDCVF2505D.pdf |
|
Integrated Device Technology | 4-output 1.8 V PCIe Gen1-2-3 Zero Delay Fanout Buffer Download PDF datasheet for 9DBV0431AKILF.pdf |
|
Integrated Device Technology | 4-output Differential Buffer for PCIe Gen1 Download PDF datasheet for 9DB401CGLF.pdf |
|
NXP | PHSPCF7936AA 3851 C 6 - |
|
NXP | Contactless Reader 32-Pin HVQFN EP Download PDF datasheet for CLRC66301HN,551.pdf |
|
Silicon Labs | SLLSI5338C-B05603-GM I2C-PROGRAMMABLE CL Download PDF datasheet for SI5338C-B05603-GM.pdf |