| Part Number | CDCM61002RHBR |
|---|---|
| Manufacturer | Texas Instruments |
| Quantity in stock | 697070 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | PLL Frequency Synthesizer Single 43.75MHz to 683.28MHz 32-Pin VQFN EP T R |
| Category | RF & Microwave |
| Family | RF ICs |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | CDCM61002RHBR |
| Datasheet download |
| Part Number | CDCM61002RHBR |
|---|---|
| Supplier Package | VQFN EP |
| Rad Hard | No |
| Pin Count | 32 |
| MSL Level | 2 |
| Operating Supply Voltage | 3.3 V |
| Type | PLL Frequency Synthesizer |
| Mounting | Surface Mount |
| Max Processing Temp | 260 |
| Operating Temperature | -40 to 85 °C |
| Output Frequency Range | 43.75 to 683.264 MHz |
| Maximum Input Frequency | 28.47 MHz |
| Screening Level | Industrial |
| Lead Finish | Gold |
| Number of Elements per Chip | 1 |
| Product Dimensions | 5 x 5 x 0.9 mm |
| Minimum Input Frequency | 21.875 MHz |
| Package | 32VQFN EP |
| Replacement Part Number | PART-CDCM61002RHBR |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
Silicon Labs | PLL Clock Generator Buffer Single 1MHz to 200MHz 24-Pin QFN T R Download PDF datasheet for SI5335D-B06517-GMR.pdf |
|
QORVO | SP4T SWITCH FOR 2G 3G 4G APPLICATIONS Download PDF datasheet for RF1614ATR7.pdf |
|
AVX | Thin-Film Directional Coupler 4-Pin SMD T R Download PDF datasheet for CP0402A2655ENTR.pdf |
|
Silicon Labs | PLL Clock Multiplier Attenuator Single 0.001MHz to 350MHz 64-Pin QFN Download PDF datasheet for SI5345B-B-GM.pdf |
|
ON Semiconductor | FM MODULATOR DEMODULATOR Download PDF datasheet for LA72910V-TLM-H.pdf |
|
ACX | ANTENNA, SMD, Multi-Layer Chip, Material A, 2700 MHZ, Pb-Free, T&R 3k Download PDF datasheet for AT3216-A2R7HAAT LF.pdf |
|
Texas Instruments | Programmable PLL Clock Synthesizer Quad 8MHz to 160MHz 24-Pin TSSOP Tube Download PDF datasheet for CDCE949PWG4.pdf |
|
Broadcom | Frequency Multiplier 8-Pin SMD T R Download PDF datasheet for AMMP-6120-TR1.pdf |
|
Silicon Labs | PLL Clock Generator Single 0.0001MHz to 1028MHz 44-Pin QFN Tray Download PDF datasheet for SI5340A-D05864-GM.pdf |
|
ON Semiconductor | Prescaler 3.3V 5V 2 4 8 1100MHz 8-Pin DFN EP T R Download PDF datasheet for MC12093MNR4G.pdf |