| Part Number | LMX2531LQ2080E NOPB |
|---|---|
| Manufacturer | Texas Instruments |
| Quantity in stock | 350800 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | PLL Frequency Synthesizer Single 1904MHz to 2274MHz 36-Pin LLP EP T R |
| Category | RF & Microwave |
| Family | RF ICs |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | LMX2531LQ2080E NOPB |
| Datasheet download |
| Part Number | LMX2531LQ2080E NOPB |
|---|---|
| Lead Finish | Matte Tin |
| Number of Elements per Chip | 1 |
| Operating Supply Voltage | 3 V |
| Pin Count | 36 |
| Type | PLL Frequency Synthesizer |
| Mounting | Surface Mount |
| Output Frequency Range | 1904 to 2274 MHz |
| Minimum Input Frequency | 5 MHz |
| Supplier Package | LLP EP |
| Rad Hard | No |
| Product Dimensions | 6 x 6 x 0.8 mm |
| Operating Temperature | -40 to 85 °C |
| Max Processing Temp | 260 |
| Maximum Input Frequency | 80 MHz |
| MSL Level | 3 |
| Package | 36LLP EP |
| Replacement Part Number | PART-LMX2531LQ2080E NOPB |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
TAIYO YUDEN | CHIP ANTENNA WITH COMPACT AND LOW-PROFILE AND WIDE BANDWIDTH AND HIGH GAIN Download PDF datasheet for AF216M245001-T.pdf |
|
Integrated Device Technology | 8-output PCIe Gen1-2 Synthesizer Download PDF datasheet for 9FG108EGLF.pdf |
|
AVX | Thin-Film Directional Couplers 4-Pin SMD Download PDF datasheet for CP0603A0902CNTR.pdf |
|
QORVO | DUAL SP7T ANTENNA SWITCH FOR CA - |
|
Maxim Integrated | Tuners TV 862MHz 56-Pin TQFN EP Download PDF datasheet for MAX2135AETN V+.pdf |
|
QORVO | 11A B G N AC WIFI SPDT SWITCH Download PDF datasheet for RFSW8007QTR7.pdf |
|
Silicon Labs | Broadcast Radio Receiver 24-Pin SSOP Download PDF datasheet for Si4730-D60-GU.pdf |
|
Integrated Device Technology | 3.3V Zero Delay Clock Buffer, Spread Spectrum Compatible Download PDF datasheet for 23S09E-1HPGG8.pdf |
|
Texas Instruments | PLL Frequency Synthesizer Dual 100MHz to 3000MHz 20-Pin LAM UCSP T R Download PDF datasheet for LMX2430SLEX NOPB.pdf |
|
Pulse | CERAMIC ANTENNA - |