| Part Number | LMX2571NJKR |
|---|---|
| Manufacturer | Texas Instruments |
| Quantity in stock | 334480 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | PLL Frequency Synthesizer Single 10MHz to 1344MHz 36-Pin WQFN T R |
| Category | RF & Microwave |
| Family | RF ICs |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | LMX2571NJKR |
| Datasheet download |
| Part Number | LMX2571NJKR |
|---|---|
| Lead Finish | Tin|Copper |
| Maximum Input Frequency | 1400 MHz |
| Number of Elements per Chip | 1 |
| Screening Level | Industrial |
| Supplier Package | WQFN |
| Pin Count | 36 |
| Minimum Input Frequency | 100 MHz |
| Operating Supply Voltage | 3.15 to 3.45 V |
| Output Frequency Range | 10 to 1344 MHz |
| Rad Hard | No |
| Operating Temperature | -40 to 85 °C |
| Type | PLL Frequency Synthesizer |
| Max Processing Temp | 260 |
| Mounting | Surface Mount |
| Product Dimensions | 6 x 6 x 0.8(Max) |
| MSL Level | 3 |
| Package | 36WQFN |
| Replacement Part Number | PART-LMX2571NJKR |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
Diodes Incorporated | PLL Frequency Multiplier Single 16-Pin TSSOP T R Download PDF datasheet for PI6C490097LEX.pdf |
|
Integrated Device Technology | 1:2, Differential-to-LVCMOS LVTTL Zero Delay Clock Generator Download PDF datasheet for 87002AG-02LF.pdf |
|
Johanson Technology | Antenna Wireless -0.5dBi 2500MHz 2-Pin SMD T R Download PDF datasheet for 2450AT43B100E.pdf |
|
ACX | ADOAT3216-B5R5HAAT LF ANTENNA,5500MHZ - |
|
Texas Instruments | PLL Clock Synthesizer Triple 20-Pin TSSOP Tube Download PDF datasheet for CDCE706PWG4.pdf |
|
QORVO | RF Switch SPDT 10MHz to 4000MHz 26dB 6-Pin SC-70 T R Download PDF datasheet for RF3023TR7.pdf |
|
Texas Instruments | PLL Clock Synthesizer Single 0MHz to 2200MHz 48-Pin VQFN EP T R Download PDF datasheet for CDCM7005RGZR.pdf |
|
Silicon Labs | Programmable PLL Clock Generator Single 20-Pin QFN T R Download PDF datasheet for SI5351B-B02073-GMR.pdf |
|
Broadcom | Voltage Variable Attenuator 42dB Attenuation 4000MHz 6-Pin MCOB Bag Download PDF datasheet for ALM-38140-BLKG.pdf |
|
Texas Instruments | Quadrature Dmod 48-Pin VQFN EP T R Download PDF datasheet for TRF371125IRGZR.pdf |