| Part Number | PT7C4511WEX |
|---|---|
| Manufacturer | Diodes Incorporated |
| Quantity in stock | 155960 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | PLL Clock Multiplier Single 20MHz to 180MHz 8-Pin SOIC |
| Category | RF & Microwave |
| Family | RF ICs |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | PT7C4511WEX |
| Datasheet download |
| Part Number | PT7C4511WEX |
|---|---|
| Number of Elements per Chip | 1 |
| Maximum Input Frequency | 50 MHz |
| Family | PT7C4511 |
| Packaging | Tape and Reel |
| Operating Temperature | -40 to 85 °C |
| Lead Free | Yes |
| Type | PLL Clock Multiplier |
| Minimum Input Frequency | 1 MHz |
| Green | Yes |
| Rad Hard | No |
| Operating Supply Voltage | 3.3|5 V |
| Output Frequency Range | 20 to 180|20 to 200 MHz |
| Screening Level | Industrial |
| Mounting | Surface Mount |
| Package | 8SOIC |
| Replacement Part Number | PART-PT7C4511WEX |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
QORVO | RF Switch SP3T 100MHz to 2700MHz 35dB 9-Pin MCM T R Download PDF datasheet for RF1628TR13-5K.pdf |
|
Maxim Integrated | Quadrature Modulator 280-Pin FCBGA Tray Download PDF datasheet for MAX5862DUXH+.pdf |
|
Silicon Labs | Programmable PLL Clock Generator Single 0.0025MHz to 200MHz 20-Pin QFN Bulk Download PDF datasheet for SI5351B-B-GM.pdf |
|
Integrated Device Technology | 12-output 3.3 V PCIe Gen1-2-3 Zero Delay Fanout Buffer Download PDF datasheet for 9DB1233AGLFT.pdf |
|
Maxim Integrated | Tuners Satellite STB 2175MHz 28-Pin TQFN EP T R Download PDF datasheet for MAX2121ETI+T.pdf |
|
Silicon Labs | PLL Clock Generator Buffer Single 1MHz to 200MHz 24-Pin QFN Tray Download PDF datasheet for SI5335D-B06517-GM.pdf |
|
ON Semiconductor | Prescaler 3.3V 5V 2 4 8 1100MHz 8-Pin DFN EP T R Download PDF datasheet for MC12093MNR4G.pdf |
|
Molex | Antenna Stand Alone Antenna 3.5dBi 2483.5MHz 5900MHz Tray Download PDF datasheet for 0479501001.pdf |
|
NXP | NFC PART Download PDF datasheet for SL3S4011FHK.pdf |
|
QORVO | RF Switch SPDT 5MHz to 6000MHz 33dB 12-Pin QFN T R Download PDF datasheet for RFSW1012TR7.pdf |