| Part Number | TLC2933AIPW |
|---|---|
| Manufacturer | Texas Instruments |
| Quantity in stock | 260630 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | PLL Single 30MHz to 110MHz 14-Pin TSSOP |
| Category | RF & Microwave |
| Family | RF ICs |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | TLC2933AIPW |
| Datasheet download |
| Part Number | TLC2933AIPW |
|---|---|
| Operating Supply Voltage | 3|3.3|5 V |
| Lead Finish | Gold |
| Rad Hard | No |
| Max Processing Temp | 260 |
| Type | PLL |
| Number of Elements per Chip | 1 |
| Pin Count | 14 |
| Operating Temperature | -20 to 75 °C |
| Mounting | Surface Mount |
| Supplier Package | TSSOP |
| Product Dimensions | 5.1 x 4.5 x 1.05 mm |
| MSL Level | 1 |
| Package | 14TSSOP |
| Replacement Part Number | PART-TLC2933AIPW |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
Pulse | WWAN AUX US ANTENNA - |
|
STMicroelectronics | Tuners TV 2150MHz 32-Pin VFQFPN T R Download PDF datasheet for STV6111BT.pdf |
|
Texas Instruments | Antenna Driver 28-Pin HTSSOP EP T R Download PDF datasheet for TPIC84125TPWPRQ1.pdf |
|
EMC Tech | Temperature Variable Attenuator Waffle Download PDF datasheet for KTVA03N075SMTF.pdf |
|
Silicon Labs | SLLSI5344C-D07240-GM SINGLE PLL JITTER A Download PDF datasheet for SI5344C-D07240-GM.pdf |
|
Silicon Labs | PLL Clock Generator Dual 0.008MHz to 160MHz 10-Pin MSOP T R Download PDF datasheet for SI5351A-B-GTR.pdf |
|
Broadcom | Band 3 Duplexer 6-Pin SMD T R Download PDF datasheet for ACMD-6103-TR1.pdf |
|
Integrated Device Technology | FemtoClock\u00ae Crystal-to-3.3V LVPECL Frequency Synthesizer Download PDF datasheet for 843002AG-01LFT.pdf |
|
Texas Instruments | PLL Single 30MHz to 110MHz 14-Pin TSSOP T R Download PDF datasheet for TLC2933AIPWR.pdf |
|
Pulse | WWAN LTE P-SENSOR MAIN ANTENNA (EU ROW) - |